Orel Blansko

Zpět

Finále Orelské florbalové ligy juniorů – Uherský Brod

Ve dnech 6. a 7. června proběhl v Uherském Brodě dvoudenní finálový turnaj orelské florbalové ligy. O titul mistra republiky ve florbalu juniorů přijelo bojovat osm družstev, která se v prvním hracím dni utkala ve dvou základních skupinách o výchozí pozice do čtvrtfinále. Blanenský Orel zde reprezentovali: Toman Vojtěch, Forbelský František, Charvát Jan, Pavlíček Daniel, Kubíček Martin, Švancara Jan, Toman Michal, Hubený Zbyněk, Nezval Roman a Syrový Ondřej.

V zahajovacím utkání celého turnaje se tito hráči utkali s družstvem Orel Brno Bohunice. Naděje na úspěch bohunických dlouho držel skvělými zákroky brankář Nevřivý, ale nakonec po utkání bohatém na góly tým Blanska zvítězil 5:4. Druhý zápas opět přinesl kvalitní florbal, v němž Blansko zaslouženě porazilo družstvo z Uherského Hradiště 3:2. Ve třetím zápase blanenští ukázali své individuální kvality, jednoznačně přehráli Třinec 6:2 a postoupili do druhého hracího dne jako vítězové skupiny A.

Druhý hrací den nastoupilo blanenské družstvo k čtvrtfinálovému utkání proti poslednímu ze skupiny B – týmu Troubelice, nedalo soupeři šanci, potvrdilo roli favorita a zvítězilo jasně 6:0, když jediný shot-out turnaje vychytal Hubený, střelecky zazářili Charvát a Forbelský. V semifinálové bitvě se o vítězi rozhodovalo až v samotném závěru utkání, kam si mladý Michal Toman schoval svůj jediný, ale nejdůležitější gól na turnaji, překlonil tak misku vah na stranu Blanska a zajistil vítězství nad dobře bránícím družstvem Uherského Hradiště v poměru2:1.

Závěrečné utkání o titul mistra ligy bylo vrcholem a skvělou tečkou za finálovým turnajem. Ve finále nastoupili blanenští hráči proti domácímu Uherskému Brodu, jež kupředu tlačila skvělá divácká kulisa. V úvodu utkání nedokázali hostující využít přesilovky a tak přišel trest, první chybu v obraně využil domácí kapitán Marek Machalík a Blansko muselo dotahovat. Jednobrankový náskok naštěstí v zápětí vymazal Pavlíček a tak první polovina skončila za stavu 1:1. Také do druhé poloviny vstoupili lépe hráči Brodu a opět zásluhou Machalíka se ujali vedení, blanenští však zabojovali a opět zásluhou Pavlíčka bylo srovnáno. Po faulu na pronikajícího domácího útočníka bylo nařízeno trestné střílení, které však mladší z bratrů Machalíků Adam neproměnil. A tak se stav měnil až po nahození domácího Koníčka, které si do vlastní brány nešťastně srazil Charvát. Blanenský tým však nesložil zbraně a necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby bylo opět srovnáno. To Kubíček svým drzým zakončením zpoza branky v přesilové hře překvapil brankáře domácích Ručku a srovnal na konečných 3:3. O vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V první sérii uspěli pouze hostující Pavlíček a domácí Adam Machalík. Sérii rozhodujících nájezdů začínal Daniel Pavlíček, který si forhandovým blafákem vychutnal domácího brankáře. A když po něm domácí Adam Machalík mířil pouze do tyče, bylo rozhodnuto. Blansko zvítězilo po samostatných nájezdech a získalo titul mistra ligy. Hráči si odvezli zlaté medaile, pohár pro vítěze, velký putovní pohár pro mistra ligy a spoustu nových zážitků.

Výsledky orelské ligy juniorů:
1. Blansko
2. Uherský Brod
3. Třinec
4. Uherské Hradiště
5. Nivnice
6. Brno Řečkovice
7. Brno Bohunice
8. Troubelnice

Nejlepší hráči turnaje: brankář Lukáš Nevřivý (Brno-Bohunice), obránce: František Forbelský (Blansko), útočník: Jakub Mrviš (Uherský Brod)

All-stars turnaje: brankář: Lukáš Nevřivý (Brno-Bohunice) obránci: František Forbelský (Blansko) - Ivo Kadlic (Uh.Brod) útočníci: Jakub Mrviš (Uh. Brod) - Jan Charvát (Blansko)

Jiří Hasoň

Zpět

2011