Orel Blansko

Zpět

Florbalový turnaj mužů – Kuřim

Dne 25. 4. 2009 pořádala Orel jednota Kuřim pod záštitou Sedlákovy župy turnaj mužů ve florbalu. Do Kuřimi vyrazilo družstvo Orla Blansko ve složení: Balák Vít, Chlup Vladimír, Kubík Pavel, Suchý Jakub, Pavlíček Daniel, Toman Vojtěch, Charvát Jan, Kubíček Martin a Švancara Jan.

Osm družstev bylo rozděleno do dvou základních skupin po čtyřech týmech. V prvním zápase se blanenští utkali s družstvem Orla Boskovice a po velmi tvrdém zápase, plném osobních soubojů, se radovali z vítězství 1:0. Ve druhém utkání si v tréninkovém tempu poradili s mladým družstvem Orel Brno Židenice v poměru 6:1. Po druhém zápase družstvo z rodinných důvodů oslabili výborně chytající Kubík a zkušený obránce Chlup. Přesuny v sestavě vedly k prohře s domácí Kuřimí 1:2. I přes prohru však Orel Blansko postoupil do semifinále, kde se utkal s výborně hrajícím družstvem Orla Telnice. Po bezbrankovém zápase, ve kterém za Blansko chytající Suchý přiváděl soupeře k zoufalství, rozhodlo až prodloužení, kdy po ukázkové přihrávce Charváta z pravé strany vymetl šibenici nechytatelnou střelou Pavlíček. Také finále bylo soubojem výborných obran a opět muselo rozhodnout prodloužení. V něm svou převahu korunovali hráči Blanska až patnáct vteřin před koncem, kdy Balák prostrčil míček na Kubíčka, který přízemní střelou překonal do té doby výborně chytajícího brankáře domácích.